מהנדס אזרחי במרכז

תחום ההנדסה האזרחית ללא ספק מאוד חשוב, ואם נעצור לדמיין כיצד היה נראה העולם ללא הנדסה אזרחית, סביר להניח שלא היו נבנים מבנים וקונסטרוקציות משוכללים, ומה שכן היה נבנה לא היה מאפשר לחוש בטוחים. אי לכך כיום מדובר בתחום מאוד מוערך ומבוקש, יוקרתי וכלכלי.

מחסור בהנדסאים אזרחיים

כיום אנו בדיוק יוצאים מתוך תקופה קשה, בה הורגש ביקוש גדול למהנדסים אזרחיים, אך בפועל לא נמצאו מספיק בעלי מקצוע שעומדים בתנאים, כאשר הבעיה בעיקר הורגשה בשוק הציבורי בו המשכורות נחתכו בחצי, כך מי שכן הסכים להתחיל לעבוד בשכר נמוך, המשיך הלאה ברגע שהוא צבר מספיק ניסיון, ועל כן ללא ספק שלל פרויקטים ציבוריים במרכז הארץ נתקעו — אם כי המהנדסים האזרחיים שהועסקו לא היו מספיק מיומנים, ואם כי מגוון משרות לא אויישו.

מהנדס אזרחי במרכז — דורון שליו הנדסה

חיפוש אחר פתרונות

המגמה הבעייתית הובילה לחיפוש אחר פתרונות, כך שכיום גם בתיכונים מורגשת יותר דחיפה לתחום, גם יותר מלגות מוענקות לסטודנטים שבחרו במקצוע וגם מתחיל להסתמן פתרון באגף הציבורי, כאשר הוא בעיקר מנסה להשוות את התנאים באמצעות קביעות, יתרון משמעותי שקשה למצוא בשוק הפרטי.

ענף הבנייה במרכז הארץ

מרכז הארץ תמיד ממשיך להתפתח, וגם אם נראה שכבר אין מקום לעוד אזור תעשייה או לעוד מבנה מגורים, תמיד יש ברקע תוכנית לבניית שכונה חדשה, אזור תעשייה, גשר וכדומה, ועל כן אם רוצים לחיות במרכז הארץ ולעבוד במרכז הארץ, הרי שבהחלט שווה לשקול לימודי הנדסה אזרחית, ופה נציין שלצד לימודים במרכז הארץ (בשנקר, באריאל, במרכז האקדמי רופין, במכללה האקדמית אפקה, במכון הטכנולוגי חולון, במכללה האקדמית נתניה, בבר אילן וכדומה), גם ניתן למצוא לימודים באזורים נוספים בארץ. מבקשים היכרות ראשונית עם התחום? ובכן הוא חולש על מגוון נרחב של היבטים, קרי תשתיות, חומרי בנייה, תכנון, ניהול, תיאום בין בעלי מקצוע, פיקוח ובקרה וכדומה.

קצת אודות הלימודים

חושבים קדימה? אתם טיפוסים ריאליים שרוצים להחזיק ביד תפקיד יוקרתי שמגיע לצד שכר מכובד ותחומי אחריות משמעותיים? ובכן אתם עומדים להכיר תחום מרתק שבין היתר כולל נגיעה ביישומי מחשב, מתמטיקה, אנגלית טכנית, דיני בנייה, לימודי תשתיות, ניהול אתר בנייה, חישובי כמויות, פיקוח על בנייה, תחשיבי מחיר, שרטוט ועוד.

אחרי התואר

לימודי הנדסה אזרחית מקנים תואר ראשון, וברוב המקרים תואר “בוגר במדעים- הנדסה B.Sc”, כמובן בהתאם למסלול שנבחר. לאחר תקופת הלימודים (לרוב אורכת כ4 שנים) ניתן לבחור בין התברגות בשוק העבודה לבין המשך ישיר בתחום הלימודים במגוון תארים גבוהים (שנוגעים לתחום). כמו כן, טוב לדעת שמרבית לימודי הנדסה אזרחית דורשים מהסטודנטים להתחיל בסטאז’ עוד במהלך הסמסטר האחרון, ועל כן היציאה לשוק העבודה נחשבת חלקה, פשוט כי רבים ממשיכים היכן שהם כבר התחילו.

פרנסה לצד יוקרה

אין זה סוד שרבים מחפשים במרכז הארץ משרה שמניבה משכורת גבוהה ושנחשבת יוקרתית, ופה נציין ששלל תעשיות מובילות וארגונים גדולים נזקקים לשירות של מהנדסים אזרחיים, ואף כיום אין זה הכרחי לעבוד בתוך אתרי בנייה, אלא אפשרי לעבוד מרחוק, כמובן תלוי האם מבקשים להתמחות בנישת התכנון או בנישת הביצוע. עוד נציין שכיום הביקוש מורגש לא רק בטריטוריית הבנייה והתעשייה, אלא גם בעולם ההייטק והחקלאות ישנה דרישה, ועל כן ממש כפי שניתן לבחור באלו טריטוריות בתחום הלימודים מתמקדים, כך גם ניתן לבחור באיזו טריטוריה מתפרנסים. שנסכם? הביקוש במרכז גדול, קיימים מגוון מוסדות לימוד במרכז וכיום יותר מתמיד מומלץ לחבור לתחום.

--

--

דורון שליו הנדסה בעמ
0 Followers

משרד דורון שלו הנדסה בע"מ עוסק בתכנון מבנים במקצועיות ובהקפיות http://www.doron-eng.co.il/ רבה